Sæsonplan 2022
EFTERÅR

Fredag

27-05

SBM på Weis Stue kl. 18.30

Tirsdag

02-08

Opstart (materialer, lokaler o.s.v.)

Tirsdag

09-08

SKAK-Træning

Tirsdag

16-08

SKAK-Træning

Tirsdag

23-08

SKAK-Træning

Tirsdag

30-08

SKAK-Træning

Tirsdag

06-09

SKAK-Træning

Tirsdag

13-09

SKAK-Træning

Tirsdag

20-09

SKAK-Træning

Tirsdag

27-09

SKAK-Træning

Tirsdag

04-10

1. runde Klubmesterskabet

Lørdag

08-10

Syd Grand Prix.

Tirsdag

11-10

2. runde KLubmesterskabet

Torsdag

13-10

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

18-10

SKAK ude i byen

Tirsdag

25-10

3. runde Klubmesterskabet

Torsdag

27-10

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag 

01-11

Ribe hjemme mod ???? (A-Ræk)

Tirsdag

08-11

4. runde Klubmesterskabet

Tirsdag 

15-11

Ribe hjemme mod ???? (A-Ræk)

Torsdag

17-11

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

22-11

5. runde Klubmesterskabet

Lørdag

26-11

Syd Grand Prix.

Tirsdag

29-11

6. runde Klubmesterskabet

Tirsdag 

06-12

Ribe hjemme mod ???? (A-Ræk)

Torsdag

08-12

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

13-12

7. runde Klubmesterskabet

Torsdag

15-12

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

20-12

SKAK ude i byen

Tirsdag

27-12

Syd Grand Prix. ved Vojens


 

 

Sæsonplan 2023
FORÅR

Fredag

06-01

JULEFROKOST

Lørdag

07-01

Syd Grand Prix.

Tirsdag

10-01

8. runde Klubmesterskabet

Tirsdag 

17-01

Ribe hjemme mod ???? (A-Ræk)

Torsdag

19-01

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Lørdag

21-01

Syd Grand Prix.

Tirsdag

24-01

9. runde Klubmesterskabet

Torsdag

26-01

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

31-01

Ribe hjemme mod ???? (A-Ræk)

Torsdag

02-02

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

07-02

10. runde Klubmesterskabet

Tirsdag

14-02

SKAK ude i byen

Lørdag

18-02

Syd Grand Prix.

Tirsdag

21-02

1. runde Bymesterskabet

Torsdag

23-02

GF i Ribe

Tirsdag

28-02

Ribe hjemme mod ???? (A-Ræk)

Tirsdag

07-03

2. runde Bymesterskabet

Søndag

12-03

Ribe hjemme mod ???? (A-Ræk) i ????

Tirsdag

14-03

3. runde Bymesterskabet

Torsdag

16-03

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Lørdag

18-03

GF i SYDJYSK

Tirsdag

21-03

4. runde Bymesterskabet

Tirsdag

28-03

5. runde Bymesterskabet

Torsdag

30-03

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

04-04

6. runde Bymesterskabet

Tirsdag

11-04

7. runde Bymesterskabet

Torsdag

13-04

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

18-04

8. runde Bymesterskabet

Torsdag

20-04

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

25-04

9. runde Bymesterskabet

Torsdag

27-04

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Lørdag

29-04

10. runde Bymesterskabet

Tirsdag

02-05

SÆSONAFSLUTNING

SOMMERFERIE

EFTERÅR
Med forbehold for en GF, Sydjysk, Bestyrelse eller DSU ændring

Tirsdag

01-08

Opstart (materialer, lokaler o.s.v.)

Tirsdag

08-08

SKAK-Træning

Tirsdag

15-08

SKAK-Træning

Tirsdag

22-08

SKAK-Træning


Den gamle kalender