Sæsonplan 2018
EFTERÅR

Tirsdag

31-07

Opstart (materialer, lokaler o.s.v.)
Lundeborg træning

Lørdag

04-08

Lundeborg Havneskak

Tirsdag

07-08

SKAK-Træning

Tirsdag

14-08

SKAK-Træning

Tirsdag

21-08

SKAK-Træning

Tirsdag

28-08

SKAK-Træning

Tirsdag

04-09

SKAK-Træning ude i byen

Tirsdag

11-09

SKAK-Træning

Lørdag

15-09

Syd Grand Prix 1.afd. i Ribe

Tirsdag

18-09

SKAK-Træning ude i byen

Tirsdag

25-09

SKAK-Træning

Tirsdag

02-10

SKAK-Træning ude i byen

Lørdag

06-10

SGP 2.afd. i Springeren

Tirsdag

09-10

SKAK-Træning

Tirsdag

16-10

SKAK-Træning

Mandag

29-10

Ribe 1 ude mod Vojens 1 (M2)

Lørdag

03-11

SGP 3.afd. i Gringsted (100 års Jubilæum)

Tirsdag

06-11

1. runde Klubturnering

Tirsdag

13-11

2. runde Klubturnering

Tirsdag

20-11

Ribe 1 hjemme mod Nr. Snede 1 (M2)

Tirsdag

27-11

3. runde Klubturnering

Lørdag

01-12

SGP 4.afd. i Fredericia

Tirsdag

04-12

4. runde Klubturnering

Torsdag

13-12

Ribe 1 ude mod Gråsten 1 (M2)

Tirsdag

28-12

SGP 5.afd. i Vojens


 

 

Sæsonplan 2019
FORÅR

Fredag

04-01

JULEFROKOST

Tirsdag

08-01

5. runde  Klubturnering

Mandag

14-01

Ribe 1 ude mod Stouby 1 (M2)

Lørdag

19-01

SGP 6.afd. i Evans (85 års fødselsdag)

Tirsdag

22-01

6. runde Klubturnering

Torsdag

24-01

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

29-01

Ribe 1 hjemme mod Fredericia 3 (M2)

Tirsdag

05-02

7. runde Klubturnering

Tirsdag

12-02

8. runde Klubturnering

Torsdag

14-02

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

19-02

9. runde Klubturnering

Fredag

22-02

GF i Ribe

Tirsdag

26-02

Ribe 1 ude mod Esbjerg 2 (M2)

Lørdag

02-03

SGP 7.afd. i Haderslev

Tirsdag

05-03

10. runde Klubturnering

Søndag

10-03

Ribe 1 hjemme mod Kolding 1 (M2 i Ribe)

Tirsdag

19-03

1. runde Bymesterskabet

Lørdag

23-03

GF i SYDJYSK

Tirsdag

26-03

2. runde Bymesterskabet

Tirsdag

02-04

3. runde Bymesterskabet

Torsdag

04-04

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

09-04

4. runde Bymesterskabet

Tirsdag

16-04

5. runde Bymesterskabet

Tirsdag

23-04

6. runde Bymesterskabet

Torsdag

25-04

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

30-04

7. runde Bymesterskabet

Torsdag

02-05

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Lørdag

04-05

8. runde Bymesterskabet

Tirsdag

07-05

SÆSONAFSLUTNING

SOMMERFERIE

EFTERÅR
Med forbehold for en GF, Sydjysk, Bestyrelse eller DSU ændring

Tirsdag

06-08

Opstart (materialer, lokaler o.s.v.)
Lundeborg træning

Lørdag

10-08

Lundeborg Havneskak

Tirsdag

13-08

SKAK-Træning

Tirsdag

20-08

SKAK-Træning


Den gamle kalender