Sæsonplan 2017
EFTERÅR

Tirsdag

01-08

Opstart (materialer, lokaler o.s.v.)
Lundeborg træning

Tirsdag

08-08

Lundeborg træning

Lørdag

12-08

Lundeborg Havneskak

Tirsdag

15-08

SKAK-Træning

Tirsdag

22-08

SKAK-Træning

Tirsdag

29-08

SKAK-Træning

Tirsdag

05-09

SKAK-Træning

Tirsdag

12-09

SKAK-Træning

Lørdag

16-09

Syd Grand Prix 1.afd. i Springeren

Tirsdag

19-09

SKAK-Træning

Tirsdag

26-09

SKAK-Træning

Tirsdag

03-10

SKAK-Træning

Tirsdag

10-10

SKAK-Træning

Tirsdag

17-10

SKAK-Træning

Lørdag

21-10

Syd Grand Prix 2.afd. i Haderslev

Tirsdag

24-10

SKAK-Træning

Tirsdag

31-10

SUNE BERG HANSEN

Tirsdag

07-11

1. runde Klubturnering

Lørdag

11-11

Syd Grand Prix 3.afd. i Fredericia

Tirsdag

14-11

2. runde Klubturnering

Søndag

19-11

Ribe 1 ude mod Haderslev 2 (M1)

Tirsdag

21-11

1. runde Tematurnering

Tirsdag

28-11

3. runde Klubturnering

Søndag

03-12

Ribe 1 hjemme mod Horsens 1 (M1)

Tirsdag

05-12

2. runde Tematurnering

Tirsdag

12-12

4. runde Klubturnering

Torsdag

14-12

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Søndag

17-12

Ribe 1 ude mod Evans 3 (M1)

Tirsdag

19-12

3. runde Tematurnering

Tirsdag

28-12

Syd Grand Prix 4.afd. i Vojens


 

 

Sæsonplan 2018
FORÅR

Fredag

05-01

JULEFROKOST

Tirsdag

09-01

5. runde  Klubturnering

Søndag

14-01

Ribe 1 hjemme mode Springeren 2 (M1)

Tirsdag

16-01

4. runde Tematurnering

Lørdag

20-01

Syd Grand Prix 5.afd. i Evans

Tirsdag

23-01

6. runde Klubturnering

Torsdag

25-01

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Søndag

28-01

Ribe 1 hjemme mod Varde 1 (M1)

Tirsdag

30-01

5. runde Tematurnering

Lørdag

03-02

Syd Grand Prix 6.afd. i Horsens

Tirsdag

06-02

7. runde Klubturnering

Søndag

11-02

Ribe 1 ude mod Tønder 1 (M1)

Tirsdag

13-02

6. runde Tematurnering

Torsdag

15-02

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

20-02

8. runde Klubturnering

Torsdag

22-02

GF i Ribe og Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

27-02

9. runde Klubturnering

Søndag

04-03

Ribe 1 hjemme mod Bov 2 (M1 i Bov)

Tirsdag

06-03

7. runde Tematurnering

Lørdag

10-03

Syd Grand Prix 7.afd. i Tønder

Tirsdag

13-03

1. runde Bymesterskabet

Torsdag

15-03

2. runde Bymesterskabet

Lørdag

17-03

GF i SYDJYSK

Tirsdag

20-03

3. runde Bymesterskabet

Torsdag

22-03

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

27-03

4. runde Bymesterskabet

Tirsdag

03-04

5. runde Bymesterskabet

Torsdag

05-04

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

10-04

6. runde Bymesterskabet

Tirsdag

17-04

7. runde Bymesterskabet

Torsdag

19-04

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Lørdag

21-04

8. runde Bymesterskabet

Tirsdag

24-04

SÆSONAFSLUTNING

SOMMERFERIE

EFTERÅR
Med forbehold for en GF, Sydjysk, Bestyrelse eller DSU ændring

Tirsdag

31-07

Opstart (materialer, lokaler o.s.v.)
Lundeborg træning

Tirsdag

07-08

Lundeborg træning

Lørdag

11-08

Lundeborg Havneskak

Tirsdag

14-08

SKAK-Træning

Tirsdag

21-08

SKAK-Træning

Tirsdag

28-08

SKAK-Træning

Tirsdag

04-09

SKAK-Træning

Tirsdag

11-09

SKAK-Træning

Lørdag

15-09

Syd Grand Prix 1.afd.

Tirsdag

18-09

SKAK-Træning

Tirsdag

25-09

SKAK-Træning

Tirsdag

02-10

SKAK-Træning

Tirsdag

09-10

SKAK-Træning

Tirsdag

16-10

SKAK-Træning

Lørdag

20-10

Syd Grand Prix 2.afd.

Novem

ber

1. Runde af Holdturneringen

 

Den gamle kalender