Sæsonplan 2021
EFTERÅR

Tirsdag

08-06

Udsatte kampe, Flytte og Hygge

Tirsdag

15-06

Udsatte kampe, Flytte og Hygge

Torsdag

17-06

GF i Ribe

Tirsdag

22-06

Udsatte kampe, Flytte og Hygge

Tirsdag

03-08

Gammel 5. runde Klubturnering

Lørdag

07-08

Lundeborg Havneskak

Tirsdag

10-08

Gammel 6. runde Klubturnering

Tirsdag

17-08

Gammel 7. runde Klubturnering

Tirsdag

24-08

1. runde Bymesterskabet

Torsdag

26-08

2. runde Bymesterskabet

Tirsdag

31-08

3. runde Bymesterskabet

Torsdag

02-09

4. runde Bymesterskabet

Tirsdag

07-09

5. runde Bymesterskabet

Torsdag

09-09

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

14-09

6. runde Bymesterskabet

Lørdag

18-09

GF i SYDJYSK

Tirsdag

21-09

7. runde Bymesterskabet

Torsdag

23-09

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

28-09

8. runde Bymesterskabet

Tirsdag

05-10

9. runde Bymesterskabet

Torsdag

07-10

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Lørdag

09-10

10. runde Bymesterskabet

Tirsdag

12-10

SKAK ude i byen

Tirsdag

19-10

5. runde af den gamle Klubturnering

Mandag 

01-11

Ribe ude mod Fredericia 3 (M2)

Lørdag

06-11

Syd Grand Prix. ved Fredericia

Tirsdag

09-11

1. runde Klubturnering

Tirsdag

16-11

2. runde Klubturnering

Torsdag

18-11

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag 

23-11

Ribe hjemme mod Vojens (M2)

Lørdag

27-11

Syd Grand Prix. ved Evans

Tirsdag

30-11

3. runde Klubturnering

Tirsdag

07-12

4. runde Klubturnering

Tirsdag

14-12

Udsatte kampe, Hygge og Eks. runde Klub

Tirsdag

28-12

Syd Grand Prix. ved Vojens


 

 

Sæsonplan 2022
FORÅR

Fredag

07-01

JULEFROKOST

Lørdag

08-01

Syd Grand Prix. ved Springeren

Tirsdag

11-01

Ekstra runde Klubturnering

Tirsdag

18-01

5. runde Klubturnering

Torsdag

20-01

Udsat kampe, Hygge og Andet Skak

Lørdag

22-01

Syd Grand Prix. ved Haderslev

Tirsdag

25-01

Ekstra runde Klubturnering

Tirsdag

01-02

Ribe hjemme mod Stouby (M2)

Tirsdag

08-02

6. runde Klubturnering

Torsdag

10-02

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Lørdag

12-02

Syd Grand Prix. ved Kolding

Tirsdag

15-02

SKAK ude i byen

Tirsdag

22-02

7. runde Klubturnering

Torsdag

24-02

GF i Ribe

Tirsdag

01-03

SKAK ude i byen

Lørdag

05-03

Syd Grand Prix. ved Esbjerg

Tirsdag

08-03

1. runde Bymesterskabet

Torsdag

10-03

Ektra runde Bymesterskabet

Søndag

13-03

Ribe hjemme mod Nr. Snede (M2) i Fredericia

Tirsdag

15-03

2. runde Bymesterskabet

Torsdag

17-03

Ekstra runde Bymesterskabet

Tirsdag

22-03

3. runde Bymesterskabet

Torsdag

24-03

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

29-03

4. runde Bymesterskabet

Tirsdag

05-04

5. runde Bymesterskabet

Torsdag

07-04

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

12-04

6. runde Bymesterskabet

Tirsdag

19-04

7. runde Bymesterskabet

Torsdag

21-04

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Lørdag

23-04

8. runde Bymesterskabet

Tirsdag

26-04

SÆSONAFSLUTNING

Lørdag

30-04

Pokalstævne.

SOMMERFERIE

EFTERÅR
Med forbehold for en GF, Sydjysk, Bestyrelse eller DSU ændring

Tirsdag

02-08

Opstart (materialer, lokaler o.s.v.)
Lundeborg træning

Lørdag

06-08

Muligvis Lundeborg Havneskak

Tirsdag

09-08

SKAK-Træning

Tirsdag

16-08

SKAK-Træning

Tirsdag

23-08

SKAK-Træning


Den gamle kalender