Sæsonplan 2020
EFTERÅR

Tirsdag

04-08

Opstart (materialer, lokaler o.s.v.)
Lundeborg træning

Lørdag

08-08

Lundeborg Havneskak         PT Aflyst Covid 19

Tirsdag

11-08

SKAK-Flytning

Tirsdag

18-08

SKAK-Flytning

Tirsdag

25-08

1. runde Bymesterskabet

Torsdag

27-08

2. runde Bymesterskabet

Tirsdag

01-09

3. runde Bymesterskabet

Torsdag

03-09

4. runde Bymesterskabet

Tirsdag

08-09

5. runde Bymesterskabet

Torsdag

10-09

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

15-09

6. runde Bymesterskabet

Tirsdag

22-09

7. runde Bymesterskabet

Torsdag

24-09

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

29-09

8. runde Bymesterskabet

Lørdag

03-10

Syd Grand Prix 1.afd. i Fredericia.

Tirsdag

06-10

9. runde Bymesterskabet

Torsdag

08-10

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Lørdag

10-10

10. runde Bymesterskabet

Tirsdag

13-10

SKAK ude i byen

Tirsdag

20-10

1. runde Klubturnering

Tirsdag 

27-10

Ribe ude mod Esbjerg 2 (M2)

Lørdag

31-10

SGP 2.afd. i Springeren.

Tirsdag

03-11

2. runde Klubturnering

Tirsdag 

10-11

Ribe hjemme mod Gråsten 2 (M2)

Tirsdag

17-11

3. runde Klubturnering

Torsdag

19-11

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

24-11

4. runde Klubturnering

Lørdag

28-11

SGP 3.afd. i Haderslev.

Tirsdag

01-12

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Mandag 

07-12

Ribe ude mod Fredericia 3 (M2)

Mandag

28-12

SGP 4.afd. i Vojens


 

 

Sæsonplan 2021
FORÅR

Fredag

08-01

JULEFROKOST

Tirsdag

12-01

Ribe hjemme mod Nr. Snede (M2)

Tirsdag

19-01

5. runde Klubturnering

Torsdag

21-01

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

26-01

Ribe ude mod Jerne (M2)

Lørdag

30-01

SGP 5.afd. i Evans

Tirsdag

02-02

6. runde Klubturnering

Tirsdag

09-02

Ribe hjemme mod Stouby (M2)

Torsdag

11-02

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

16-02

SKAK ude i byen

Tirsdag

23-02

7. runde Klubturnering

Torsdag

25-02

GF i Ribe

Lørdag

27-02

SGP 6.afd. i Horsens.

Søndag

07-03

Ribe hjemme mod Vojens (M2) I Vojens med forbehold

Tirsdag

09-03

SKAK ude i byen

Lørdag

27-03

SGP 7.afd. i Esbjerg.

Tirsdag

16-03

1. runde Bymesterskabet

Torsdag

18-03

1. runde Bymesterskabet (ekstra)

Lørdag

20-03

GF i SYDJYSK

Tirsdag

23-03

2. runde Bymesterskabet

Torsdag

25-03

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

30-03

3. runde Bymesterskabet

Tirsdag

06-04

4. runde Bymesterskabet

Tirsdag

13-04

5. runde Bymesterskabet

Torsdag

15-04

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Søndag

18-04

Pokalstævne.

Tirsdag

20-04

6. runde Bymesterskabet

Tirsdag

27-04

7. runde Bymesterskabet

Torsdag

29-04

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Lørdag

01-05

8. runde Bymesterskabet

Tirsdag

04-05

SÆSONAFSLUTNING

SOMMERFERIE

EFTERÅR
Med forbehold for en GF, Sydjysk, Bestyrelse eller DSU ændring

Tirsdag

03-08

Opstart (materialer, lokaler o.s.v.)
Lundeborg træning

Lørdag

07-08

Muligvis Lundeborg Havneskak

Tirsdag

10-08

SKAK-Træning

Tirsdag

17-08

SKAK-Træning

Tirsdag

24-08

SKAK-Træning


Den gamle kalender