Sæsonplan 2019
EFTERÅR

Tirsdag

06-08

Opstart (materialer, lokaler o.s.v.)
Lundeborg træning

Lørdag

10-08

Lundeborg Havneskak

Tirsdag

13-08

SKAK-Træning

Tirsdag

20-08

SKAK-Træning

Tirsdag

27-08

SKAK-Træning

Tirsdag

03-09

SKAK-Træning

Tirsdag

10-09

SKAK-Træning

Lørdag

14-09

Syd Grand Prix 1.afd. i Haderslev

Tirsdag

17-09

SKAK-Træning

Tirsdag

24-09

SKAK-Træning

Tirsdag

01-10

SKAK-Træning

Lørdag

05-10

SGP 2.afd. i Fredericia

Tirsdag

08-10

1. runde Klubturnering

Tirsdag

15-10

SKAK ude i byen

Tirsdag

22-10

2. runde Klubturnering

Mandag 

28-10

Ribe 1 ude med Vojens 1 (M2)

Lørdag

02-11

SGP 3.afd. i Springeren

Tirsdag

05-11

3. runde Klubturnering

Tirsdag

12-11

SKAK ude i byen

Tirsdag 

19-11

Ribe 1 hjemme med Springeren 3 (M2)

Tirsdag

26-11

4. runde Klubturnering

Torsdag

28-11

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Uge 

49

Ribe 1 ude mod Stouby 1 (M2)

Lørdag

07-12

SGP 4.afd. i Toftlund

Tirsdag

10-12

5. runde Klubturnering

Tirsdag

17-12

SKAK ude i byen

Lørdag

28-12

SGP 5.afd. i Vojens


 

 

Sæsonplan 2020
FORÅR

Fredag

03-01

JULEFROKOST

Tirsdag

07-01

SKAK ude i byen

Torsdag

09-01

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Uge 

3

Ribe 1 ude mod Nr. Snede (M2)

Tirsdag

21-01

6. runde Klubturnering

Torsdag

23-01

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag 

28-01

Ribe 1 hjemme mod Kolding 1 (M2)

Lørdag

01-02

SGP 6.afd. i Evans

Tirsdag

04-02

7. runde Klubturnering

Tirsdag

11-02

SKAK ude i byen

Torsdag

13-02

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

18-02

8. runde Klubturnering

Tirsdag

25-02

Ribe 1 hjemme mod Esbjerg 2 (M2)

Torsdag

27-02

GF i Ribe

Tirsdag

03-03

9. runde Klubturnering

Søndag

08-03

Ribe 1 ude mod Fredericia 3 (M2)

Lørdag

14-03

SGP 7.afd. i Esbjerg Skakforening

Tirsdag

17-03

SKAK ude i byen

Tirsdag

24-03

1. runde Bymesterskabet

Torsdag

26-03

2. runde Bymesterskabet (ekstra)

Lørdag

21-03

GF i SYDJYSK

Tirsdag

31-03

3. runde Bymesterskabet

Torsdag

02-04

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

07-04

4. runde Bymesterskabet

Tirsdag

14-04

5. runde Bymesterskabet

Torsdag

16-04

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

21-04

6. runde Bymesterskabet

Torsdag

23-04

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Tirsdag

28-04

7. runde Bymesterskabet

Torsdag

30-04

Udsatte kampe, Hygge og Andet Skak

Lørdag

02-05

8. runde Bymesterskabet

Tirsdag

05-05

SÆSONAFSLUTNING

SOMMERFERIE

EFTERÅR
Med forbehold for en GF, Sydjysk, Bestyrelse eller DSU ændring

Tirsdag

04-08

Opstart (materialer, lokaler o.s.v.)
Lundeborg træning

Lørdag

08-08

Muligvis Lundeborg Havneskak

Tirsdag

11-08

SKAK-Træning

Tirsdag

18-08

SKAK-Træning

Tirsdag

25-08

SKAK-Træning


Den gamle kalender